All Posts

Gry planszowe na imprezę – jakie wybrać i z kim grać?

Published on   

November 10, 2022

Mimo że jesteśmy coraz bardziej zdigitalizowani i z łatwością przenosimy rosnącą liczbę zajęć do Internetu, wciąż nie brakuje osób, które ponad wirtualne spotkania cenią sobie spędzanie czasu ze znajomymi w realnym życiu. Potrzeba spotkań towarzyskich to coś, co w mniejszym lub większym stopniu odczuwa każdy z nas. Podobnie każdy chyba przyzna, że wyjście na imprezę w miłym gronie to skuteczny sposób na relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków. Jednocześnie impreza nie zawsze musi oznaczać zabawę do białego rana w głośnym, zatłoczonym klubie. Dla osób preferujących spotkania w bardziej kameralnym miejscu idealną rozrywką na wieczór w większym gronie mogą okazać się imprezowe gry planszowe. Towarzyska gra w planszówki to przy tym sprawdzone urozmaicenie spotkania nie tylko z bliskimi znajomymi, ale również z nowo poznanymi osobami, z którymi dzięki wspólnej rozgrywce poznasz się jeszcze lepiej! Jakie gry planszowe na imprezę warto wybrać i jak znaleźć graczy chętnych do wspólnej zabawy? Sprawdź nasze sposoby!

Gry planszowe na spotkanie ze znajomymi – co wybrać?

Gry planszowe to rozrywka, którą kojarzymy przede wszystkim z dzieciństwem, gdy wszelkie planszówki skutecznie wypełniały nudę, bawiąc i jednocześnie ucząc logicznego myślenia, strategicznego planowania, refleksu czy zdrowej rywalizacji i komunikacji z pozostałymi graczami. Tymczasem planszówki, które wiele osób wspomina z nieskrywaną nostalgią i uśmiechem na myśl o młodych latach, okazują się rozrywką dobrą bez względu na wiek. Z odpowiednio dobranym asortymentem gier planszowych można się rewelacyjnie bawić nawet na imprezie!

Imprezowe gry planszowe to coś, co z pewnością uratowało i skutecznie ożywiło już niejedno spotkanie towarzyskie. Propozycja wspólnej gry w ciekawą planszówkę to nie tylko sposób na zacieśnienie więzi w znanym gronie, ale również skuteczna metoda na przełamanie pierwszych lodów w nowo poznanym towarzystwie. W zależności od tego, jak wiele czasu planujesz przeznaczyć na wspólną rozgrywkę, planszówki mogą być głównym punktem organizowanej imprezy lub tylko aktywizującym wszystkich gości przerywnikiem pomiędzy innymi planowanymi zajęciami.

Ciekawa, wciągająca i angażująca większą liczbę graczy planszówka może pochłonąć Ciebie i Twoich gości na kilka godzin naprawdę dobrej zabawy, podczas której z pewnością nie będziecie się nudzić. W trakcie takiej rozgrywki nie tylko spędzicie kreatywnie czas, ale również zyskacie okazje do lepszego poznania się. Planując imprezowy wieczór w większym gronie, możesz wybrać zarówno bardziej rozbudowane gry planszowe oparte na planowaniu strategicznym i konieczności rozwiązywania łamigłówek, jak i czysto rozrywkowe gry imprezowe o prostych zasadach, które pochłoną nieco mniej czasu, ale będą przyjemną rozrywką w trakcie każdej imprezy.

Jak znaleźć nowe osoby do gry w planszówki?

Towarzyskie gry planszowe to popularna i coraz chętniej wybierana rozrywka na imprezę. Nie wszyscy jednak lubią ten rodzaj aktywności równie mocno, dlatego czasem może zdarzyć się kłopot ze znalezieniem kompanów chętnych na wspólną grę. Jak poznać zatem nowych znajomych do gry w ulubione planszówki imprezowe? Z naszą aplikacją do spotkań JOITIN to proste!

Pobierając aplikację JOITIN, zyskujesz jednocześnie dostęp do społeczności, którą łączą wspólne pasje i zainteresowania. Jeśli szukasz zatem nowych znajomych do wspólnej zabawy, z którymi będziesz mógł wybrać się na imprezę i zagrać w ulubione planszówki, wystarczy, że dodasz w aplikacji kategorię „gry planszowe”. Aplikacja sama podpowie Ci użytkowników zainteresowanych planszówkami i planowane w Twojej okolicy wydarzenia, do których będziesz mógł bez trudu dołączyć. Natomiast jeśli sam lubisz być organizatorem spotkań towarzyskich i dobrze czujesz się w roli gospodarza imprezy, dodaj własne wydarzenie i zaproś innych użytkowników do wspólnej rozgrywki.

Gry planszowe na imprezę – zestawienie JOITIN

Jeśli jesteś entuzjastą gier planszowych na imprezę, z pewnością masz własną listę sprawdzonych i najchętniej wybieranych planszówek. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z tego rodzaju grami lub po prostu brakuje Ci już pomysłów i szukasz nowych propozycji planszówek idealnych na każdą imprezę – przychodzimy z pomocą! Oto kilka polecanych przez nas gier planszowych na imprezę w większym gronie:

  • Taboo – propozycja idealna, gdy szukasz lekkiej i przyjemnej gry z prostymi zasadami, możliwymi do wytłumaczenia dosłownie w kilka chwil – po prostu losujesz hasło, które musisz następnie przedstawić swojej drużynie, nie używając przy tym konkretnych wyrazów, co rozbudza kreatywność i wywołuje dużo śmiechu!
  • Tajniacy – klasyka wśród gier planszowych na imprezę, polegającą na rywalizacji pomiędzy dwoma wywiadami, których zadaniem jest jak najszybsze odnalezienie swoich agentów;
  • Party Time – propozycja wprost stworzona na imprezę, w którą można zagrać w wiele osób jednocześnie, a sama rozgrywka opiera się na licznych grach słownych, kalamburach czy odgadywaniu znanych osobistości – wszystko w atmosferze przyjaznej rywalizacji.

Znajdź osoby, które mają hobby podobne do Twoich:

  1. Jak i gdzie znaleźć partnera do tenisa ziemnego?
  2. Wspólne morsowanie – jak przygotować się do morsowania?
  3. Wspólne bieganie – jak znaleźć partnera do biegania z JOITIN?