All Posts

Jak i gdzie znaleźć partnera do tenisa ziemnego?

Published on   

November 4, 2022

Ogromne sukcesy Igi Świątek oraz Huberta Hurkacza sprawiły, że coraz więcej Polaków interesuje się grą w tenisa. Dla ogromnej liczy osób tenis to jedno z ulubionych hobby. Nic w tym dziwnego – ten rodzaj sportu dostarcza nie tylko sporo dobrej zabawy, ale również pozwala skutecznie zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną. Jednak nawet osoby niezwiązane z tenisem wiedzą, że do tej dyscypliny niezbędny jest partner. Jeśli w gronie Twoich znajomych nie ma zapalonych fanów sportu tego typu, może być Ci ciężko rozwijać się w tej dziedzinie.  Wpisujesz do wyszukiwarki hasło „szukam partnera do tenisa” i wyniki, które uzyskujesz, nie są satysfakcjonujące? Z poniższego artykułu poznasz skuteczne sposoby na znalezienie kompana do wspólnych rozgrywek!

Idealny partner do tenisa – co go wyróżnia?

Samo znalezienie partnera do tenisa nie wystarcza, musi on bowiem mieć konkretne umiejętności na odpowiednim poziomie. Co to oznacza? Jeśli jesteś osobą początkującą, mecz z bardzo doświadczonym tenisistą może Cię dużo nauczyć, ale również wpłynąć demotywująco. W trakcie szukania partnera do tenisa, z którym zamierzasz ćwiczyć regularnie, zwróć koniecznie uwagę na najważniejsze cechy osób uprawiających ten rodzaj sportu.

Każdy mecz tenisa jest wyzwaniem dla organizmu. Czas poszczególnych rozgrywek nie należy do najkrótszych, a okres odpoczynku to zaledwie kilka minut. Dlatego poszukując kompana do meczów, w pierwszej kolejności zapytaj się o jego poziom zaawansowania. Dopasowując partnera do swoich umiejętności, będziesz w stanie stopniowo i efektywnie je rozwijać.

W związku z tym, że tenis to gra, podczas której angażowane są wszystkie mięśnie w organizmie, Twój kompan do wspólnych meczów musi wyróżniać się siłą. Tylko mocne ręce, brzuch, nogi, lędźwie oraz klatka piersiowa będą w stanie odpowiednio skoordynować całe ciało do tak wymagającego wysiłku.

Wytrzymałość i siła to cechy pożądane u każdego tenisisty. Jednak tylko w połączeniu z gibkością, sportowiec jest w stanie osiągać prawdziwe sukcesy. To dzięki tej umiejętności będziesz mógł odpowiednio „wyciągnąć” ciało i odebrać nawet najtrudniejsze piłki. Dobry partner do tenisa powinien dorównywać Ci gibkością. Chęć do wspólnego rozciągania przed i po treningu to połowa sukcesu!

Sprawdź, gdzie możesz poznać partnerów do tenisa

Jeśli nie masz wśród swoich znajomych innych zwolenników gry w tenisa, przed Tobą wyzwanie znalezienie odpowiedniego partnera do wspólnych rozgrywek. Portale społecznościowe i grupy tematyczne to z pewnością miejsca, o których pomyślałeś w pierwszej kolejności. To dobry kierunek, lecz musisz liczyć się z tym, że poszukiwania mogą zająć trochę czasu. Przede wszystkim będziesz musiał czekać na przyjęcie do grupy przez administratorów. Ten etap może potrwać nawet kilka dni. Dodatkowo nie masz gwarancji, że znajdziesz osobę zainteresowaną wspólną grą w tenisa z Twojej okolicy. Jeśli nie przeszkadza Ci dodatkowy czas, który będziesz musiał przeznaczyć na dojazd do wybranej hali z kortami, nie masz się czym martwić.

Warto jednak wiedzieć, że istnieją specjalne aplikacje do szukania znajomych, które powstały z myślą o osobach takich jak Ty! Przykładem jest JOITIN, czyli miejsce dedykowane poszukiwaczom kompanów do realizacji wspólnych pasji. Minimalistyczny interfejs, w którym nie ma niepotrzebnego spamu, sprawi, że znalezienie partnera do tenisa odbędzie się niezwykle szybko. Dodatkowo w naszej aplikacji możesz wybrać konkretną lokalizację – jeśli zależy Ci na kompanie z sąsiedztwa, algorytm zaproponuje tylko osoby zamieszkujące określoną dzielnicę w wybranym mieście.

Dlaczego warto wypróbować aplikację Joitin?

JOITIN otwiera nowe możliwości związane z poznawaniem ludzi przez Internet! W naszej aplikacji znajdziesz nowych znajomych, z którymi będziesz mógł realizować swoje hobby. Co jeszcze oferuje JOITIN?

  • Grupowy czat – stwórz konwersację ze swoimi przyjaciółmi lub nowo poznanymi osobami i zyskaj miejsce do umawiania się na wspólne spotkania – bez spamu i dodatkowych aplikacji;
  • Mapa z wydarzeniami tematycznymi w Twojej okolicy – chcesz być na bieżąco z eventami, które mają miejsce w Twoim mieści? Z aplikacją JOITIN to możliwe! Codziennie aktualizujemy listę wydarzeń dostępnych w wybranej lokalizacji oraz w całej Polsce;
  • Samodzielna organizacja wydarzeń – masz ochotę sam stworzyć spotkanie dla znajomych lub większego grona osób? Dzięki JOITIN dodasz własny event w kilku prostych krokach.

Pobierz naszą aplikację JOITIN w Google Play oraz App Store!

Znajdź partner_ do wspólnych aktywności:

  1. Wspólne morsowanie – jak przygotować się do morsowania?
  2. Wspólne bieganie – jak znaleźć partnera do biegania z JOITIN?
  3. Partner na narty – jak szukać znajomych na wyjazd na narty?