All Posts

Sparing tenisowy – czym jest i jak znaleźć partnera?

Published on   

November 4, 2022

Jeśli pierwsze lekcje gry w tenisa masz już za sobą, a nowo odkryte hobby sprawia, że od tego czasu każdą wolną chwilę spędzasz na korcie z rakietą tenisową w dłoni, to idealny czas na to, by skonfrontować dotychczas zdobyte umiejętności z drugą osobą na sparingu tenisowym. Taka rozgrywka to doskonała okazja do zweryfikowania aktualnej formy również dla osób, które wracają do regularnej gry w tenisa po dłuższej przerwie. Wówczas może pojawić się początkowo trudność ze znalezieniem partnera chętnego do wspólnej gry. Z aplikacją do spotkań JOITIN nie jest to jednak problem! Sprawdź, na czym konkretnie polega sparing tenisowy i dowiedz się, jak szybko i wygodnie szukać sparingpartnerów w swojej okolicy z JOITIN.

Czym jest sparing tenisowy?

Być może sparing kojarzy Ci się w pierwszej kolejności ze sztukami walki, jednak jest to istotny element treningu również w wielu innych dyscyplinach sportowych, w tym właśnie w tenisie. Warto przy tym pamiętać, że kluczowym celem sparingu nie okazuje się wcale zwycięstwo nad przeciwnikiem ani sam fakt pokonania drugiego zawodnika. O ile bowiem rywalizacja jest ważnym i potrzebnym aspektem w każdym sporcie, który zazwyczaj dostarcza dodatkowych pokładów motywacji i siły, o tyle w sparingu dużo bardziej liczy się zdobywane przy okazji doświadczenie i sukcesywne poprawianie umiejętności dzięki wspólnej praktyce.

Dla osób grających w tenisa sparingpartner to przede wszystkim osoba, z którą można wspólnie potrenować technikę, tempo meczowe, siłę uderzeń i inne istotne elementy gry, oceniając przy tym skuteczność opanowanych metod i taktyk. Sparing to zatem idealna okazja do zweryfikowania swoich umiejętności sportowych z drugą osobą. Dlatego powinien być on wykonywany nie tylko z myślą o zwycięstwie, ale w pierwszym rzędzie z dużym naciskiem na technikę, stopniowe doskonalenie różnych aspektów rozgrywki i sukcesywne podnoszenie własnych kompetencji. To, kto zdobędzie punkt czy wygra seta, zwykle jest podczas sparingu kwestią drugorzędną.

Sparing tenisowy – kiedy warto rozważyć?

Sparing tenisowy może być szczególnie cennym doświadczeniem zwłaszcza dla osób początkujących. Dzięki takim spotkaniom nowicjusze w dziedzinie tenisa mają bowiem szansę popracować nad własną techniką czy też tymi aspektami gry, które dotychczas nastręczały im pewnych trudności. Umawiając się na wspólny sparing z bardziej doświadczonym partnerem, mogą z kolei poobserwować jego technikę, nauczyć się nowych rzeczy, aby móc je następnie szlifować i wykorzystywać w meczu. Natomiast dla regularnych graczy i wprawionych tenisistów sparingi mogą być wartościowym dodatkiem do właściwych treningów i okazją do doskonalenia ich mocnych stron.

Jak znaleźć partnera do sparingu w tenisie?

„Chętnie pogram w tenisa, ale brakuje mi kompana do wspólnej gry” – jeśli choć raz wypowiedziałeś tę kwestię, próbując bezskutecznie namówić znajomych do wyjścia na kort, zainstaluj aplikację JOITIN i pozbądź się problemu braku partnera do gry!

Jak znaleźć towarzysza do wspólnego sparingu dzięki naszej aplikacji? To proste! Wystarczy, że wybierzesz tenis jako interesującą Cię kategorię (w aplikacji mamy aż 400 różnorodnych grup zainteresowań!) i ustawisz najbardziej dogodną dla Ciebie lokalizację, a JOITIN wyszuka użytkowników chętnych na wspólną grę w tenisa z Twojej najbliższej okolicy. Oto co zyskasz dzięki naszemu rozwiązaniu:

  • staniesz się częścią ogromnej społeczności sportowców i pasjonatów, z którymi będziesz mógł dzielić wspólne hobby;
  • zyskasz swobodny dostęp do wszystkich interesujących Cię wydarzeń, które dzieją się w Twojej okolicy, a dzięki funkcji powiadomień żadnego z nich na pewno nie przegapisz;
  • otrzymasz możliwość efektywnego trenowania i jednoczesnego poznawania nowych znajomych poprzez dołączanie do planowanych przez innych użytkowników spotkań lub organizowanie własnych meczów i sparingów tenisowych!

To wszystko i wiele więcej oferuje aplikacja do spotkań JOITIN. Sprawdź jej wszystkie możliwości, pobierając aplikację w Google Play oraz App Store!