All Posts

Spotkanie planszówkowe – jak znaleźć osoby do gry?

Published on   

November 9, 2022

Niedawno przestawiliśmy nasze zegary na czas zimowy. To oznacza, że wieczory stają się dłuższe, a co za tym idzie tworzy się idealny klimat na spotkanie planszówkowe ze znajomymi! Rozgrywki w zależności od konkretnej gry mogą trwać nawet kilka godzin, ale przy zadbaniu o świetne towarzystwo, czas leci wtedy w zawrotnym tempie. Marzysz o wieczorze spędzonym na dobrej zabawie przy grze planszowej, ale w Twoim gronie znajomych nie ma zapalonych i wytrawnych graczy? W tym artykule podpowiemy nie tylko, jak skutecznie znaleźć towarzystwo na tego typu rozgrywki, ale również wyjaśnimy, o co zadbać, organizując spotkanie planszówkowe.

Jak przygotować spotkanie planszówkowe?

Jeśli odpowiadasz za organizację spotkania planszówkowego, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie i komfortowe miejsce do przeprowadzenia rozgrywek. Najlepiej, aby był to duży stół. Dlaczego podłoga, a tym bardziej podłoga, na której znajduje się dywan, to zły pomysł? Spotkania planszówkowe wyróżniają się tym, że trwają przeważnie kilka godzin. Siedzenie przez taki okres w pochylonej pozycji z podwiniętymi nogami nie będzie przyjemnością dla Twoich gości. Z kolei umieszczenie gier planszowych na nierównej powierzchni dywanu sprawi, że elementy mogą się przewracać i skutecznie utrudniać rozgrywki.

Kolejna kwestia jest związana z przekąskami oraz napojami w trakcie wspólnej zabawy podczas gry w planszówki. Naturalnie będąc organizatorem chcesz zapewnić komfortowe warunki dla Twoich gości. Jednak musisz wziąć również pod uwagę to, że tłuste przekąski mogą zostawiać mało estetyczne plamy na poszczególnych elementach gry. Podobnie w przypadku napojów – wystarczy chwila nieuwagi, a cała plansza zostanie zalana i zniszczona. Jeśli Ty oraz inni gracze poczujecie się głodni w trakcie rozgrywki, rekomendujemy zrobienie krótkiej przerwy na sycący i ciepły posiłek, który sprawdzi się idealnie, szczególnie w jesienne wieczory.

Jakie gry planszówkowe wybrać?

Jeden z największych dylematów każdej grupy znajomych, spotykającej się na wspólne rozgrywki – na którą grę planszową dzisiaj postawić? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji!

Sabotażysta

To niewielkich rozmiarów gra planszowa składająca się z karcianych elementów. Dzięki jej poręcznym rozmiarom, spakujesz ją do każdej torebki czy plecaka. Rozgrywka trwa przeważnie około 30 minut. W Sabotażystę grać może nawet 10 osób, więc jest to idealna gra dla większego towarzystwa. Gracze dzielą się na kopaczy oraz sabotażystów. Zadaniem pierwszej grupy jest odnalezienie oraz dotarcie do karty ze złotem, z kolei rolą sabotażystów jest skuteczne utrudnianie w osiągnięciu tego celu.

Dixit

Kolejna propozycja jest doskonałą grą zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy. W Dixit może grać maksymalnie 8 osób, a rozgrywka polega na dopasowaniu karty znajdującej się w Twojej puli kart do obrazka wskazanego przez osobę rozgrywającą w danej rundzie. Powyższa gra planszowa to idealny sposób na dobrą zabawę w gronie znajomych!

Wsiąść do pociągu

Rozgrywka w tej grze trwa najdłużej ze wszystkich podanych przez nas propozycji, dlatego będzie świetną pozycją na długie, jesienne wieczory. Nowym uczestnikom niezbędne będzie wytłumaczenie wszystkich zasad, ponieważ bez ich znajomość niemożliwe jest przeprowadzenie rozgrywki. Gracze mają za zadanie pokonać wszystkie z wybranych tras, a ten, kto zdobędzie najwięcej punktów – wygrywa!

Sprawdź więcej: Gry planszowe na imprezę – jakie wybrać i z kim grać?

Jak znaleźć osoby do gry w planszówki?

Co zrobić, gdy masz ochotę na grę w planszówki, jednak brakuje Ci towarzystwa do tego zajęcia? Twoi znajomi nie są wielbicielami tej formy spędzania wspólnie czasu? Nic nie szkodzi, dzięki JOITIN znajdziesz inne osoby z Twojego sąsiedztwa, z którymi pograsz w różnego rodzaju planszówki! Ta aplikacja mobilna nie tylko łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale również umożliwia organizowanie spotkań i wydarzeń dla grupy pasjonatów konkretnego hobby.

Dowiedz się więcej o aplikacji JoitIN:
1. Przewodnik: jak zacząć korzystać z aplikacji JOITIN?
2. Do czego służy aplikacja JOITIN?
3. Jak dodać wydarzenie w aplikacji JOITIN?

Jeśli jesteś zwolennikiem poznawania nowych osób „face to face“, warto wybrać się samodzielnie do restauracji lub w inne publiczne miejsce i zabrać ze sobą grę karcianą. Kiedy będziesz oczekiwać np. na zamówiony posiłek, zacznij rozgrywkę! Jeśli w lokalu znajdzie się inny zwolennik planszówek, z pewnością zagadnie Cię o nazwę gry.