All Posts

Wspólne bieganie – jak znaleźć partnera do biegania z JOITIN?

Published on   

October 28, 2022

Jest spore grono osób, które lubią biegać indywidualnie, traktując czas na świeżym powietrzu jako dobry moment na zebranie myśli i skuteczny sposób na odpoczynek od innych ludzi i zgiełku dnia codziennego. Równie liczną grupę wśród biegaczy stanowią ci, którzy do aktywności potrzebują jednak towarzystwa drugiej osoby, dzięki czemu nie tylko czują się bezpieczniej, ale również zyskują dodatkową motywację do tego, by pokonywać kolejne kilometry i ustanawiać nowe rekordy. Jeśli Ty także przekładasz wspólny trening ponad samotne bieganie, ale brakuje Ci kompana do sportu – sprawdź JOITIN, czyli naszą aplikację do poznawania nowych ludzi. Dzięki niej zyskasz możliwość poznania hobbystów takich jak Ty, których będziesz mógł zaprosić do wspólnych treningów! Poniżej wyjaśniamy, jak szybko i wygodnie zorganizować wspólne bieganie za pomocą apki do spotkań JOITIN!

Wspólne uprawianie sportu – korzyści

Bieganie to jedna z najczęściej podejmowanych aktywności sportowych, która nie wymaga angażowania specjalnych sprzętów czy dodatkowych akcesoriów, co sprawia, że jest łatwo dostępna dla szerokiego grona osób. Do zrobienia treningu wystarczy bowiem wygodny strój, sportowe buty, chwila wolnego czasu i…odrobina motywacji. Z tą ostatnią niekiedy bywają pewne problemy. Zrozumieją to doskonale szczególnie początkujący biegacze, którym bieganie nie weszło jeszcze w krew, stając się zdrowym nawykiem, w związku z czym mogą mierzyć się z momentami lenistwa czy obniżonej motywacji do treningu. Problem ten może wynikać np. z konieczności wstania nieco wcześniej z łóżka, aby móc udać się na poranne bieganie, czy zmobilizowania się nawet do spokojnego joggingu po dniu pełnym pracy i obowiązków domowych. We wszystkich podobnych przypadkach skutecznym rozwiązaniem może okazać się wspólny trening z kimś, kto również szuka partnera do biegania.

Towarzystwo drugiej osoby podczas biegania to przede wszystkim wzajemna motywacja. Kto jest biegaczem, ten z pewnością zauważył, że nawet nieznajome, przypadkowo mijane w parku osoby niepostrzeżenie mogą stać się źródłem dodatkowej motywacji do nagłego przyspieszenia kroku. Obecność innych osób w większości przypadków działa mobilizująco, dlatego nie może dziwić, że regularne trenowanie i sukcesywne ustanawianie kolejnych rekordów jest często znacznie łatwiejsze z partnerem do biegania. Kiedy wspólnie dzielimy wysiłek z drugą osobą, łatwiej jest utrzymać pożądaną dyscyplinę, pokonywać zmęczenie i własne słabości czy początkową niechęć do wyjścia na trening. Jeśli bowiem umówiłeś się kimś na konkretną godzinę w celu wspólnego biegania, z pewnością zależy Ci na tym, by dotrzymać danego słowa.

Co istotne, partner do biegania to również większe bezpieczeństwo. Są osoby, które lubią biegać, ale czas na trening znajdują jedynie późnymi popołudniami lub wieczorami, dlatego czują się dużo bardziej komfortowo w towarzystwie, niż biegając samotnie zaciemnionymi trasami.

Zobacz, jak szukać osób do uprawiania sportu:

„Szukam partnera do biegania” – z JOITIN to proste!

Jak zatem widać, wspólne bieganie niesie za sobą szereg korzyści, jednak znalezienie towarzysza do treningu może okazać się sporym wyzwaniem – szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszym świecie ludzie pozostają zajęci i często trudno im uzgodnić pasujące wszystkim terminy spotkań. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie aplikacja JOITIN, dająca możliwość nawiązania nowych znajomości z ludźmi, którzy również lubią biegać i szukają kogoś, z kim będą mogli planować wspólne treningi.

Dzięki aplikacji do poznawania nowych znajomych JOITIN skutecznie znajdziesz partnera do treningu biegowego. Wystarczy, że utworzysz wydarzenie z informacją o planowanym biegu, a aplikacja wyśle powiadomienie o Twojej inicjatywie do osób, które są zainteresowane wspólnym treningiem i chętnie do Ciebie dołączą. A jeśli chcesz być na bieżąco z pojawiającymi się wydarzeniami związanymi z bieganiem, po prostu dodaj kategorię „bieganie” do grupy swoich zainteresowań, śledź aktualnie organizowane eventy i umawiaj się na wspólne bieganie, kiedy tylko masz ochotę!

Znalezienie partnera do biegania może być trudne również dlatego, że różni sportowcy mają różne przyzwyczajenia. Mowa tutaj zarówno o preferowanej porze treningu, jak i czasie czy tempie jego trwania. Biegacze mogą mieć także różnorodne cele: jedni będą skoncentrowani na systematycznych treningach, bo np. planują udział w zawodach sportowych lub maratonie, a inni mogą dążyć jedynie do poprawienia kondycji i utrzymania dobrej formy. Dzięki funkcji czatu dostępnej w aplikacji do spotkań JOITIN ustalisz wszystkie istotne szczegóły treningu i łatwiej znajdziesz osobę, z którą bieganie będzie dla Ciebie faktycznie przyjemnością i dodatkową motywacją.

Pobierz aplikację w Google Play oraz App Store i szybko umawiaj się na wspólny trening biegowy z innymi użytkownikami!

Dowiedz się więcej o aplikacji JoitIN:
1. Przewodnik: jak zacząć korzystać z aplikacji JOITIN?
2. Do czego służy aplikacja JOITIN?
3. Jak dodać wydarzenie w aplikacji JOITIN?