All Posts

Wspólne hobby – czyli sposób na poznawanie nowych ludzi

Published on   

November 28, 2022

Posiadanie grona znajomych, z którymi łączy nas wspólna pasja to nie tylko sposób na nudę i przełamanie monotonni w codziennej rutynie. To również stawianie na własny rozwój i aktywne spędzanie czasu. Hobby sprawia, że życie nie sprowadza się jedynie do pracy lub szkoły. Dodatkowo buduje w nas uczucie wewnętrznego spełnienia i dostarcza ogromnej dawki motywacji w innych obszarach naszej codzienności. Niezwykle ważne jest, aby pasja była indywidualnie dopasowana do Twoich preferencji, a nie wynikała z upodobań większości społeczeństwa. W dzisiejszym wpisie skupimy się na towarzyskich aspektach posiadania hobby. Sprawdź, w jaki sposób poznać nowych ludzi, dzięki wspólnej pasji!

Co daje poznawanie nowych ludzi?

Wraz z wiekiem człowiek traci okazje do rozszerzania grona swoich znajomych. Oczywiście zależy to w głównej mierze od trybu życia, jaki prowadzi konkretna osoba. Biorąc jednak pod uwagę ogół społeczeństwa, im jesteśmy starsi, tym mniej udzielamy się w wydarzeniach towarzyskich. Nie można jednak zapominać o korzyściach z regularnego poznawania nowych ludzi. To przede wszystkim świetny sposób na przełamywanie rutyny. W dobie postępującej cyfryzacji, coraz więcej osób skarży się na samotność. Przełamywanie swoich wewnętrznych barier i nawiązywanie kontaktów z innymi osobami, szczególnie w „realu”, poprawia samopoczucie. Człowiek jest zwierzęciem stadnym, dlatego nawet najbardziej introwertyczni ludzie potrzebują wartościowych relacji.

Jak wykorzystać swoje hobby do tworzenia nowych znajomości?

Długie, satysfakcjonujące wyprawy rowerowe to Twój sposób na udany weekend, albo po południe? Wyprawy do galerii sztuki sprawiają, że Twoje serce bije szybciej? A może uwielbiasz gotować i poszerzać swoje horyzonty odwiedzinami w nowych restauracjach? Niezależnie od tego, co konkretnie sprawia Ci radość, warto przekonać się o tym, jak to jest dzielić pasję z inną osobą. Wyobraź sobie, że możesz z kimś innym porozmawiać o wynikach meczu Twojej ulubionej drużyny. Brzmi kusząco, prawda?

Szukasz partnera do wspólnego sparingu w tenisie? Sprawdź, jak go znaleźć w artykule „Tenis ziemny – gdzie i jak szukać partnera do gry?”

Poszerzanie grona swoich znajomych, dzięki współdzielonym pasjom to jeden z najprostszych i najbardziej intuicyjnych sposobów. Warto wykorzystywać do tego rozwiązania dostępne na wyciągnięcie ręki w Twoim smartfonie! Chęć poznania nowych ludzi o wspólnym hobby, jakim były gry planszowe, stanowiły motywację do założenia aplikacji Joitin!

Jesteś fanem planszówek? Koniecznie zapoznaj się z wpisem blogowym „Gry planszowe na imprezę – jakie wybrać i z kim grać?”

Aplikacja Joitin – sposób na poznanie nowych znajomych

Joitin, czyli aplikacja do poznawania nowych ludzi przez Internet, powstała, aby osoby o wspólnej pasji mogły nawiązywać ze sobą znajomości. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi szybko znajdziesz innych, z którymi będziesz mógł dzielić się swoim hobby. Zakładając konto możesz wybrać Twoją lokalizację (nie musisz podawać dokładnego adresu wystarczy sąsiednia ulica) i w ten sposób nawiążesz znajomość z osobą z Twojego sąsiedztwa, która ma taką samą pasję, jak Ty.

Co jeszcze oferuje Joitin?

  • Mapę z wydarzeniami tematycznymi z Twojej okolicy lub z całej Polski;
  • sposób na aktywne spędzanie czasu z nowymi znajomymi;
  • czat, który szybko utworzysz dla grupy pasjonatów z Twojego sąsiedztwa;
  • możliwość szybkiego i prostego poznania kompanów do wspólnej realizacji pasji.

Pobierz aplikację w Google Play oraz App Store i poznaj nowe osoby, z którymi będziesz mógł rozwijać swoje hobby!

Dowiedz się więcej o aplikacji JoitIN:
1. Przewodnik: jak zacząć korzystać z aplikacji JOITIN?
2. Do czego służy aplikacja JOITIN?
3. Jak dodać wydarzenie w aplikacji JOITIN?