All Posts

Partner na narty – jak szukać znajomych na wyjazd na narty?

Published on   

December 14, 2022

Sezon zimowy to czas szczególnie lubiany przez miłośników narciarstwa. Fani zimowego sportu z pewnością nie mogą doczekać się już aktywnego odpoczynku na stoku narciarskim, zwłaszcza że stojąca u naszego progu zima i zbliżająca się perspektywa dłuższego wypoczynku stanowią bez wątpienia idealną okazję do zaplanowania wyjazdu na narty. Białe szaleństwo na stoku smakuje jednak znacznie lepiej, kiedy mamy towarzystwo w podobnym stopniu pasjonujące się sportami zimowymi. Odpowiedni partner na narty może okazać się istotny szczególnie w przypadku początkujących narciarzy. Co jednak w sytuacji, gdy brakuje Ci kompanów, z którymi mógłbyś wybrać się na aktywny zimowy wypoczynek? Jeśli nie wiesz, gdzie i w jaki sposób szukać znajomych do sportów zimowych i wspólnych podbojów stoku narciarskiego, sprawdź poniższe pomysły!

Zorganizowane wyjazdy na narty – czy warto?

Od dawna Twoją głowę zaprząta myśl o tym, aby rozpocząć naukę jazdy na nartach? A może – przeciwnie – już od wielu lat jesteś oddanym fanem sportów zimowych, w tym szczególnie jazdy na nartach, której wprost nie możesz sobie odmówić, gdy tylko rozpoczyna się sezon? Bez względu na to, którą grupę reprezentujesz, świetnym wyborem na zimowy odpoczynek w sportowym duchu będzie zorganizowany wyjazd na narty.

Biorąc udział w zorganizowanym wyjeździe skierowanym bezpośrednio do narciarzy (również tych początkujących), nie musisz martwić się o transport, zakwaterowanie, wyżywienie, karnety narciarskie czy dodatkowe atrakcje w górach. Wiąże się to z dużą oszczędnością czasu, dzięki czemu z opcji tej chętnie korzystają także bardziej doświadczeni amatorzy szusowania. Co więcej, zorganizowane wyjazdy na narty to świetna okazja do tego, by poznać innych miłośników białego szaleństwa na stoku i nawiązać ciekawe znajomości z podobnymi pasjonatami sportu.

Pierwszy raz na nartach – jak się przygotować?

Jeśli to Twój pierwszy raz na nartach, być może masz obawę, czy uda Ci się odpowiednio przygotować do takiego wyjazdu. To, o czym powinni pamiętać początkujący narciarze, to przede wszystkim fakt, aby na pierwszy wyjazd na narty wybrać optymalną trasę, odstawiając na razie na bok trudne i wymagające alpejskie stoki. Planując pierwszy raz na nartach, przygotuj się również na serię upadków i trudności, z którymi na pewnym etapie borykał się z pewnością każdy początkujący wielbiciel jazdy na nartach. Warto zadbać ponadto o wykupienie ubezpieczenia narciarskiego, które jest tym ważniejsze, jeśli planujesz nieco dłuższy wyjazd na narty. Jeśli natomiast chcesz mieć naprawdę świetne warunki do efektywnej nauki jazdy na nartach, możesz dodatkowo zadbać o wsparcie profesjonalnego instruktora, który pomoże Ci postawić pierwsze kroki w tym sporcie.

Co zabrać na wyjazd na narty?

Choć sprzęt narciarski to podstawa, warto zaznaczyć, że na pierwszy wyjazd na narty wcale nie będzie Ci on potrzebny. Narty można bowiem wypożyczyć już na miejscu w ośrodku narciarskim. Jednak to, co koniecznie powinno znaleźć się na Twojej liście rzeczy do zabrania, to przede wszystkim:

  • bielizna termoaktywna;
  • strój i buty narciarskie;
  • gogle;
  • warstwa docieplająca pod strój narciarski, np. polar, golf;
  • rękawice narciarskie;
  • nieprzemakalna odzież sportowa;
  • szalik lub chusta na twarz.

Jak szukać znajomych na wyjazd na narty?

Masz już plan wyjazdu na narty, skompletowałeś potrzebny sprzęt narciarski i akcesoria niezbędne na stoku, a jedyne, czego Ci brakuje, to towarzystwo? Jednocześnie wśród swoich bliskich i znajomych nie masz miłośników sportów zimowych lub nie są dyspozycyjni w preferowanym przez Ciebie terminie? Bez obaw, to jeszcze nie powód, by rezygnować z wyjazdu i dobrej zabawy! Dzięki aplikacji JOITIN szybko i skutecznie znajdziesz partnera na narty. Jak to zrobić?

Aplikacja do spotkań JOITIN to ponad 400 różnych kategorii zainteresowań. Jeśli szukasz więc partnera na narty, wybierz z listy dostępnych opcji jazdę na nartach, ustaw swoją lokalizację i zasięg powiadomień, a aplikacja wyświetli Ci organizowane w pobliżu wydarzenia. Możesz również w kilku prostych krokach dodać własny event, informując pozostałych użytkowników o planowanym przez Ciebie wyjeździe. Kto wie, być może w Twojej okolicy znajdą się podobni hobbyści, którzy chętnie wybiorą się z Tobą na stok? Sprawdź, co oferuje Ci aplikacja do spotkań JOITIN!

Znajdź osoby, które mają hobby podobne do Twoich:

  1. Jak i gdzie znaleźć partnera do tenisa ziemnego?
  2. Wspólne morsowanie – jak przygotować się do morsowania?
  3. Wspólne bieganie – jak znaleźć partnera do biegania z JOITIN?